Rok 2022 zaczął się o wiele lepiej niż 2021. Za nami już pierwszy kwartał i wiele dobrych premier. Jakie ciekawe tytuły czekają na nas w maju 2022?

Gra premiera maj 2022

Trek To Yomi — 5 maja

Trek to Yomi to jedna z bardziej wyczekiwanych produkcji indie 2022, o czym możecie przeczytać więcej w naszym spisie najbardziej wyczekiwanych produkcji niezależnych 2022. Odpowiadają za nią polscy producenci Flying Wild Hog. Wcielamy się w młodego samuraja, Hirokiego. Hiroki musi zrobić wszystko, by wypełnić obietnicę złożoną swojemu mistrzowi. Po śmierci mentora chłopak zostaje zupełnie sam. Sam z całym złem zatruwającym świat.

Best Month Ever! — 5 maja

Za grę odpowiada Warszawska Szkoła Filmowa. Już przed premierą okrzyknięto ją jedną z najbardziej poruszających produkcji tego roku. Czy faktycznie będzie tak dobrze? Okaże się już 5 maja. Wcielamy się w Louise, młodą matkę, muszącą przygotować syna na okrucieństwa, jakie może zaoferować mu świat. Gra opiera się na systemie podejmowania decyzji, od których zależy zakończenie historii. Co więcej, tych zakończeń jest aż 9. To nasze, często trudne wybory determinują, na jakiego człowieka wyrośnie Mitch.

Evil Dead The game

Evil Dead: The Game — 13 maja

Tytuł ten opiera się na filmowej serii Evil Dead i jest strzelanką TPP nastawioną na tryb kooperacyjny. Gra przewiduje rozgrywkę na maksymalnie czterech graczy, ale mimo to, możemy cieszyć się eksterminacją zombie również w pojedynkę. Co więcej, postacie, w które przyjdzie nam się wcielić, występują również w filmowym pierwowzorze. Produkcja swoją premierę będzie mieć już 13 maja. Jak narazie zapowiada się na naprawdę niezłą propozycję dla fanów uniwersów z żywymi umarlakami.

Premiery 2022

Vampire: The Masquerade — Swansong — 19 maja

Gra, o której z pewnością marzyli wszyscy fani Zmierzchu w 2005 roku. Nie mniej jednak zapowiedź Swansong wywołała mieszane emocje wśród graczy. Jedni czekają ze zniecierpliwieniem, inni uważają, że zalatuje kiczem. Produkcja ta jest grą detektywistyczną, w której wcielamy się w trzy wampiry pochodzące z trzech wrogich sobie rodów. Każdy z nich próbuje na własną rękę rozwiązać zagadkę morderstw, jakich w ostatnim czasie dopuszczono się w mieście. W między czasie rozwijamy nie tylko ich indywidualne umiejętności, ale też podejmujemy istotne dla fabuły wybory.

Sniper Elite 5

Sniper Elite 5 — 26 maja

Rok 1944. Przenosimy się do okupowanej Francji. Karl Fairburne zostaje wysłany do Bretanii by przyczynić się do osłabienia niemieckiej fortyfikacji. Niespodziewanie zdobywa informacje o tajemniczym „Projekcie Kraken”, którego powstrzymanie może okazać się kluczowe do przechylenia szali zwycięstwa. Wcielając się w snajpera, będziemy zabijać nasze cele z dużych odległości na obszernych i dopracowanych przez twórców terenach. Co więcej, gra da nam dużą swobodę w sposobie realizacji misji.


Podobne wpisy