The Serpent Rogue to gra z gatunku Action RPG od studia Sengi Games. Akcja osadzona została w uniwersum fantasy charakteryzowanym na późne średniowiecze. Produkcja swoją premierę miała 26.04.2022 i obecnie na Steamie kosztuje 64,79 zł, ale po 10. maja  cena wzrośnie do 71,99 zł. Jeśli nie jesteście pewni, czy tytuł ten Was zainteresuje, możliwe jest pobranie darmowej wersji demo. Warto też zaznaczyć, że gra nie obsługuje języka polskiego. 

The Serpent Rogue

Fabuła

w The Serpent Rogue się w Strażnika, człowieka, który stawia czoła trawiącej świat zarazie. By obronić świat przed rozprzestrzenianiem się dzikich bestii musimy opanować sztukę alchemii. To od naszych mikstur i unikatowych, nierzadko eksperymentalnych receptur zależą losy całego świata. Postać Strażnika nosi ochronny strój doktora plagi, co stanowi nawiązanie do epidemii dżumy.

Action RPG

Zabawa miksturami w The Serpent Rogue

Rozgrywka koncentruje się na tworzeniu przedmiotów i warzeniu mikstur. Ponad to, kolosalny nacisk położono na aspekt eksploracji mapy. Musimy przemierzać proceduralnie generowane tereny w poszukiwaniu niezbędnych surowców i składników. Na swojej drodze nieraz napotykamy NPCów, z którymi możemy wchodzić w interakcje. Zebrane informacje dotyczące zarazy pomogą nam lepiej przemyśleć skład mikstur tak, aby okazywały się one jak najskuteczniejsze. Niektóre z eliksirów mogą być kluczowe w procesie oswajania niebezpiecznych bestii, a nawet pozwolić nam na przemianę w jedną z nich.

The Serpent Rogue

The Serpent Rogue i walka z zarazą

Nie samymi miksturami żyje człowiek. W rozbudowanym systemie tworzenia możemy przyrządzać zarówno żywność, jak i sprzęt. Narzędzia i broń wymagają ciągłej naprawy i ulepszania, by Strażnik mógł przeżyć w świecie pełnym zagrożeń. Istotne są wybory, których w czasie rozgrywki dokonuje gracz. Trzeba pamiętać, że wszystkie nasze działania mają swoje konsekwencje i nieumyślnie możemy sprowadzić na siebie ogromne niebezpieczeństwo takie jak drapieżniki czy roznoszące chorobę szczury…


Podobne wpisy