King Arthur Knight’s Tale, które swoją premierę miało 26.04.2022, jest unikatowym połączeniem gier akcji z klasycznym RPG. Fabuła skupia się na legendach arturiańskich. Za produkcję odpowiada studio NeocoreGames. Do 3. maja kupicie ją za 145,79 zł, a potem cena wzrośnie do 161,99 zł. Są dostępne napisy w języku polskim, ale ścieżka audio obsługuje jedynie angielski.

King Arthur Kinght’s Tale

King Arthur Knight’s Tale Fabuła

Wcielamy się w niejakiego Sir Mordreda, odwiecznego wroga Króla Arthura. Gdy w końcu udaje nam się pozbawić króla życia, wydawać by się mogło, że nic już nie może pójść źle. Niestety, Arthur przed wydaniem ostatniego tchnienia dosięga nas swoim orężem i finalnie polegamy obaj… prawie. Na ratunek przychodzi nam Pani Jeziora, władczyni mistycznej wyspy Avalon. Przywraca nas do życia, byśmy stawili czoła prawdziwym koszmarom i wypełnili powierzone nam zadanie. Musimy zgładzić króla Arthura, a przynajmniej tego kogoś, kim się stał po tym, jak Pani Jeziora przeniosła go do Avalonu. Władca zamienił krainę w świat owładnięty bólem i koszmarami.

Premiery rpg 2022

Turowe bitwy i trudne wybory

Walka w King Arthur Knight’s Tale oparta jest na turach i łączy cechy cechy z gier taktycznych oraz typowych RPG. Musimy dokładnie przemyśleć rozstawienie naszych wojowników i do każdego przeciwnika podchodzić z odpowiednią taktyką. Śmierci towarzyszy Mordreda nie da się cofnąć, a leczenie ich obrażeń nie zawsze należy do łatwych zadań. Akcję osadzono w uniwersum mrocznego fantasy. Nie tylko musimy umacniać naszą drużynę, by zwyciężać na polu bitwy, ale też podejmować wiele, moralnie trudnych decyzji. Gromadząc drużynę możemy wybierać spośród sześciu klas postaci. Wykonując misję i zadania poboczne, popychamy do przodu wydarzenia fabularne. Podczas eksploracji rozległych terenów trafiamy do różnorodnych lokacji i napotykamy ciekawe postacie. Co więcej, musimy dbać o morale naszych kompanów. Jak to w grupie bywa, tym zdarza się ze sobą pokłócić, a jeśli nie zareagujemy odpowiednio, możemy narobić sobie wrogów wśród członków własnej drużyny.

King Arthur Kinght’s Tale

Król Arthur na PC, PS5 i XSX

Po ukończeniu kampanii fabularnej, King Arthur Knight’s Tale możemy dalej brać udział w starciach testujących nasze umiejętności. Póki co, gra dostępna jest na PC, ale w przyszłym roku ma ukazać się również na konsole PlayStation 5 oraz Xbox SX.


Podobne wpisy