Wczoraj, 27.04.2022, premierę miał The Stanley Parable: Ultra Deluxe, eksperymentalny tytuł od Crows Crows Crows. Tytuł jak narazie nie obsługuje języka polskiego. Obecnie cena gry na Steamie wynosi 89,99 zł, ale wielu graczy zapewnia, że pierwszoosobowa niezależna produkcja jest tego warta.

The Stanley Parable

Fabuła

The Stanley Parable: Ultra Deluxe wcielamy się w w tytułowego Stanleya, prostodusznego pracownika biurowego. Pewnego dnia mężczyzna odkrywa, że jego współpracownik rozpłynął się w powietrzu. Tajemnicze zaginięcie podsyca w Stanleyu chęć rozwikłania stojącej za nim tajemnicy.

Premiery indie 2022

Stara nowa gra

Jeśli macie wrażenie, że gdzieś to już widzieliście, to nic dziwnego. Interaktywna historia, którą przeżywamy z perspektywy Stanleya pojawiła się już w 2013 roku. Wersja Ultra Deluxe nie tylko odnawia zawartość, którą mogliśmy cieszyć się do tej pory, ale wprowadza wiele zupełnie nowych treści. Co więcej, tych nowości jest na tyle dużo, że twórcy zdecydowali się na pozostawienie pierwotnego Stanley Parable oraz Ultra Deluxe jako dwóch oddzielnie dostępnych produkcji. 

We’ve been here before, haven’t we? Is Stanley still the same as he was back then? Or is it you who has changed?

To już kiedyś się stało, czyż nie? Czy Stanley wciąż jest tym samym człowiekiem, co wtedy? A może tym, kto się zmienił jesteś Ty?
~ Crows Crows Crows
The Stanley Parable UltraDeluxe

Kwestie techniczne

Produkcja została wydana na platformy takie jak Nintendo Switch, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S, PC, Mac oraz Linux. Osiągnięcia występujące w Stanley Parable pokrywają się z tymi z wersji Deluxe, przy czym nowsza produkcja dodaje kilka dodatkowych achievementów. Jednocześnie postęp w obu grach jest od siebie niezależny, więc jeśli właśnie przechodzicie wersję z 2013 roku nie musicie się martwić, że utracicie postępy.


Podobne wpisy