Dokładnie tydzień temu, 20.04, premierę miała czwarta część budzącego emocje cyklu Postal. Za Postal 4: No Regrets odpowiada niezależne studio Running With Scissors. Od końca 2019 grę akcji mogliście nabyć w ramach wczesnego dostępu na PC. FPS w typie piaskownicy po raz kolejny zabiera nas do amerykańskiego miasteczka, które w psychopatycznym szale zmieniamy w ruinę. 

POSTAL 4: No Regerts to satyryczna i niedorzecznie zabawna strzelanka pierwszoosobowa oraz długo wyczekiwany prawdziwy sequel, wdzięcznie uznanej za “Najgorszy Chłam Wszechczasów™” gry POSTAL 2!

Steam
Postal 4 No regrets

Po raz kolejny wcielamy się w Kolesia z Paradis, który wraz ze swoim czworonożnym towarzyszem Champem podróżuje kamperem po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniach miejsca na osiedlenie się. Gdy pewnego dnia zostaje obrabowany ze swoich środków do życia, musi poradzić sobie w mieście Edenis. To od nas zależy, czy podejdziemy pacyfistycznie do jego mieszkańców, czy zmienimy miejscowość w zbiorową mogiłę. Gra utrzymana jest w konwencji czarnego humoru, a przynajmniej tak utrzymują twórcy. Ale do tego jeszcze wrócimy.

Postal 4

Postal 4: No Regrets czyli brutalna wycieczka po USA

Postal 4: No Regrets, podobnie jak kultowy cykl GTA od Rockstar, prezentuje karykaturalny obraz USA. Przerysowane archetypy postaci i wyolbrzymione do granic absurdu paradoksy towarzyszą nam na ulicach Edenis na każdym kroku. Po raz kolejny do wykorzystania mamy pokaźny arsenał równie niedorzecznej broni takiej, jak choćby zaminowane ciała kotów. Na ulicach spotykamy reprezentantów radykalnych poglądów i upodobań. Produkcja daje możliwość przejścia jej pacyfistycznie tak, że nikomu włos z głowy nie spada. Z drugiej strony umożliwia skrajnie brutalne podejście do misji, mordowanie i bezczeszczenie zwłok poprzez np. oddanie na nie moczu. 

Premiera 2022

Rozczarowanie

Postal 4: No Regrets przyniósł duże rozczarowanie graczom, którzy zapałali sympatią do Postal 2. To, co paradoksalnie autorzy zredukowali do minimum to czarny humor, na którym w 75% opierała się idea gry. Studio zdecydowało się na zachowanie jak największej poprawności politycznej, ograniczając mocne żarty, a wręcz nieśmiało parodiując niektóre zachowania grup takich jak SJW. Zamiast wytaczać ciężkie działo, postanowiono bazować na bezpiecznych tematach, dzięki czemu w grze dominują dowcipy o kupie i bidetach, bo tymi trudno kogokolwiek urazić. Zwolennicy mocniejszych dowcipów i nieocenzurowanych komentarzy nie znajdą w Postal 4 tego, co w „dwójce”. Cena w dniu premiery wynosi 140 zł i nikogo nie powinno dziwić, że tytuł przeznaczony jest do graczy powyżej 18. roku życia. Postal 4: no regrets nie posiada polskiego dubbingu i póki co wiadomo, że jego powstania nie ma w planach.


Podobne wpisy