Konami Digital Entertainment 14 kwietnia 2022 wypuściło spod swoich skrzydeł CRIMESIGHT. Jest to strategiczny symulator, w którym gracze rywalizują ze sobą, próbując rozwiązać zagadki kryminalne. Obecnie cena gry na Steam w wersji standardowej wynosi 71,99 zł, a w wersji deluxe, zawierającej ścieżkę dźwiękową oraz zestaw 144 znaczków, 107,99 zł. Co więcej, kilka dni po premierze oceny graczy dalej utrzymują się na poziomie bardzo pozytywnym. Internetowa rozgrywka przewiduje udział 2-4 graczy.

CRIMESIGHT

Fabuła CRIMESIGHT

Przenosimy się do Londynu. Nie są to jednak czasy wiktoriańskie, które poznać mieliśmy okazję w czasie przygody z Sherlockiem Holmesem w Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter. Jest rok 2075. Nowoczesna technologia pozwala na przewidywaniu zbrodni, które wydarzą się w przyszłości. Umożliwia to wciąż rozwijający Foresight AI, który już zdążył zredukować poziom przestępczości na świecie o 90%. Niestety, system nieoczekiwanie przewiduje nieunikniony incydent, przez który los świata staje pod znakiem zapytania. Naukowcy muszą działać szybko. Tworzą sztuczną inteligencję o imieniu Sherlock, która być może okaże się remedium na zbliżające się zagrożenie. Wkrótce okazuje się, że największym wrogiem jest inna sztuczna inteligencja — Moriarty.

Premiera 2022

Rozgrywka

Akcja toczy się w pewnej posiadłości, w której ma dojść do brutalnego morderstwa. W CRIMESIGHT mamy postacie, dążące do ziszczenia zbrodni, przyszłą ofiarę oraz tych, którzy  przestępstwu chcą zapobiec. Gracze stojący po stronie Moriarty są „tymi złymi”, a ich zadaniem jest doprowadzenie morderstwa do skutku. W tym samym czasie ci od Sherlocka muszą zrobić wszystko, by temu zapobiec. Sherlock wygrywa w momencie, w którym uda mu się odkryć tożsamość zabójcy lub utrzymać przy życiu niedoszłą ofiarę przez cztery dni. Jeśli się to nie uda, zwycięża grupa Moriarty. Warto zaznaczyć, że nawet jeśli ofiara przeżyje, zespół Sherlocka dalej musi odkryć tożsamość niedoszłego przestępcy. W przeciwnym razie turowa rozgrywka kończy się remisem. 


Podobne wpisy