Podróż do wirtualnej rzeczywistości to niesamowite przeżycie. Parę lat temu możliwość spacerowania po ulicach Manhattanu bez wychodzenia z domu, zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Obecnie technologia poszła do przodu i mamy już możliwość grania w wiele dobrze dopracowanych tytułów, które przenoszą nas w inny świat i zapewniają wiele godzin rozgrywki. Przedstawiam 5 gier na Oculus Quest 2 wartych uwagi!

Źródło: Steam

Dlaczego warto wybrać Oculus Quest 2?

Trzeba przyznać, że producentom udało się stworzyć bardzo dobry sprzęt w konkurencyjnej cenie. Dzięki wbudowanym procesorom granie w wiele tytułów nie wymaga posiadania hiperwydajnego komputera czy konsoli. Baza dostępnych gier jest obszerna i według mnie warto zastanowić się nad zakupem takiego gadżetu, jeżeli myślicie o zatopieniu się w wirtualną rzeczywistość bez wydawania fortuny.

The Walking Dead: Saint and Sinners

Mocna pozycja na początek. Bardzo popularna gra z zombiakami naprawdę robi wrażenie. Nadmierne wczucie się w rozgrywkę grozi podniesieniem ciśnienia i dużą dawką emocji.

Akcja toczy się w Nowym Orleanie ogarniętym epidemią przemieniającą ludzi w żywe trupy. Dwa wrogie sobie obozy walczą ze sobą o wpływy na terenie miasta. Wcielając się w jednego z ocalałych, musimy wybrać, do której frakcji chcemy należeć. Od naszego wyboru zależeć będzie dalszy ciąg fabuły.

Świat widzimy z perspektywy pierwszej osoby. Podczas rozgrywki mamy możliwość przemierzania lokacji inspirowanych prawdziwymi dzielnicami Nowego Orleanu. Nie jest to jednak przyjemny spacerek krajoznawczy. Wokół roi się od zombie, które potrafią wyskoczyć znienacka z zaułka i napędzić niemałego strachu. Naszą bronią może być zarówno broń biała czy palna, jak i to, co znajdziemy na swojej drodze.

Arizona Sunshine

Jeśli chodzi o inne gry na Oculus Quest 2 o tematyce zombie, na uwagę zasługuję także Arizona Sunshine. Przenosimy się tym razem w nieco cieplejsze rejony Arizony (oczywiście również w Ameryce…) Tam przyjdzie nam zmierzyć się z hordami niezbyt pięknych kreatur. W przeciwieństwie do poprzedniej pozycji nie mamy do czynienia z tak rozbudowaną fabułą, jednak zagrożenia, jakie na nas czyhają, skutecznie zajmują czas.

gra na oculus quest - zombie w arizonie
Źródło: Steam


Walka z nieumarłymi nie będzie naszym jedynym problemem. Żar płynący z nieba i braki w wyposażeniu także mogą doprowadzić do naszej śmierci. Przyznam, że dało się niemal odczuć wysoką temperaturę podczas rozgrywki. Prawdopodobnie odpowiada za to dobrze dopracowana grafika i fizyka gry… oraz moja wyobraźnia.

Moss

W ramach odpoczynku od brutalnych walk z zombiakami przedstawiam świetnie zrobioną pod kątem graficznym zręcznościową platformówkę. Ta pozycja skradła moje serce od początku i dała możliwość spokojnej i relaksującej zabawy w fantastycznym świecie.

Przygodę uroczej myszki o imieniu Quill obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Unosimy się nad lasem jako błękitny duszek, i pomagamy głównemu bohaterowi pokonywać przeszkody i przechodzić kolejne etapy. Sterujemy również dzielnym gryzoniem, który musi uratować swojego wujka przed niebezpieczeństwem.

Cała sceneria gry utrzymana jest w klimacie tajemniczego lasu pełnego ogromnych drzew, uroczych zwierzątek i magicznych artefaktów. Piękne lokalizacje i fizyka ruchów myszy sprawiają, że czerpałam niezwykłą frajdę z rozgrywki. Wykonywanie kolejnych zadań zręcznościowych i rozwiązywanie łamigłówek jest bardzo przyjemne. Jedynym minusem jest moim zdaniem to, że swoboda ruchów kamery jest dosyć mocno ograniczona.

The Wizards

W The Wizards przenosimy się do świata fantasy z grafiką na wysokim poziomie dzięki technologii Unreal Engine 4. Gra zrobiła furorę i w parę miesięcy od premiery jej sprzedaż przekroczyła milion dolarów jedynie na platformie Oculus Quest!

Źródło: Steam


Produkcja polskiego wydawnictwa Carbon Studio to gra akcji, w której jako jeden z magów musimy przenieść się w czasie i uratować Królestwo. W tym celu przyjdzie nam zmierzyć się z rozmaitymi bestiami, używając coraz potężniejszych zaklęć czerpiących swoje źródła z czterech żywiołów. Przelatujące nad głową smoki, magia i tajemnicze komnaty tworzą niesamowity klimat, w który można wczuć się już przy pierwszych minutach rozgrywki.

Lies Beneath

Lies Beneath to gra akcji z elementami horroru utrzymana w nietypowej grafice. Komiksowy styl idealnie rekompensuje częściowo ograniczone możliwości samego Oculusa i nadaje pozycji ciekawy charakter. Nie ma tu skomplikowanej fizyki czy spektakularnych wybuchów. Mimo to, całą rozgrywkę czujemy niesamowitą atmosferę grozy.

Elementy horroru zostały przedstawione tu w taki sposób, że non stop czujemy niepewność, co czyha na nas w zakamarkach różnych lokalizacji. Wszystko, co może wzbudzać lęk, jest zawarte w grze – mamy do czynienia z klaustrofobicznymi pomieszczeniami, głęboką wodą i hordami zdeformowanych potworów. Przejście wszystkich 20 rozdziałów wymaga zręczności i stalowych nerwów, ale warto zainteresować się tą pozycją, jeżeli szukacie mocnych wrażeń w wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: drifter.games

Gry na Oculus Quest — Jest w czym wybierać!

Wszystkie pozycje oraz wiele innych możecie kupić na Meta Quest. To dobry pomysł dla osób, które chcą pobawić się w VR i nie wymieniać pod gogle całego sprzętu.


Podobne wpisy