Do 14 kwietnia możecie odebrać za darmo aż dwie ciekawe gry na Epic Games Store. A co później? Kolejne produkcje, na które warto rzucić okiem!

Rogue Legacy

Rogue Legacy to gra typu roguelite z elementami RPG. Co to oznacza? Będziemy przemierzać generowane losowo korytarze i pomieszczenia zamku. Jeśli zginiemy podczas walki z przeciwnikiem, lub za sprawą innego czynnika, rozgrywka się nie skończy, tak jak ma to miejsce w pozycjach roguelike.

Po śmierci odradzamy się jako jedno z naszych dzieci. Niestety, nasze potomstwo obciążone jest wadami genetycznymi, z którymi będziemy musieli sobie poradzić podczas dalszej gry. Krótkowzroczność czy karłowatość mogą mocno utrudnić wykonanie misji, jednak nadal możemy pokonywać przeciwności i osiągać cel. Tak pozytywne przesłanie zasługuję na pochwałę! Rogue Legacy zaskakuje ciekawą konwencją i na pewno jest dobrą pozycją dla fanów takiego rodzaju gier z pikselową grafiką.

gra na Epic Games Store - przemierzanie komnar w rouge legacy
Źródło: Steam

Podczas eksploracji komnat musimy uważać na liczne zasadzki oraz wrogów. W miarę rozwoju postaci nabywamy nowe umiejętności i możemy doposażyć się w lepszą broń za zdobyte złoto. Ta waluta może także posłużyć do kupienia blokady schematu zamku, dzięki czemu nawet po śmierci, rozkład pomieszczeń pozostanie taki sam.

Zaginięcie Ethana Cartera (The Vanishing of Ethan Carter)

Spieszcie się, bo tylko do jutra można odebrać w Epic Games Store świetną grę od polskiego studia The Astronauts. Jeżeli lubicie zagadki kryminalne i wszelkiego typu łamigłówki, ta gra może wam się spodobać. Oprócz samej rozgrywki zachwyciła mnie przede wszystkim przepiękna oprawa graficzna i możliwość eksplorowania terenu.

Jako prywatny detektyw posiadający nadprzyrodzone umiejętności mamy za zadanie zbadać okoliczności zniknięcia chłopca — tytułowego Ethana Cartera. Każda notatka, pułapka czy rozmowa zbliża nas do odgadnięcia zagadki. Złożenie w całość historii nie jest łatwe, a wszystko dodatkowo komplikują paranormalne wydarzenia i wizje naszego bohatera. Na szczęście, tytuł wydany jest w polskiej wersji językowej. Odczytywanie tajemniczych listów i zrozumienie fabuły nie powinno sprawić problemu.

gra na Epic Games Store - zaginięcie ethana cartera - przemierzanie mapy nocą
Źródło: Steam

Niezwykły klimat, jaki towarzyszy nam podczas akcji daje możliwość wciągnięcia się w piękny, ale i mroczny świat. Producenci naprawdę postarali się o dopracowanie szczegółów i stworzenie urokliwych lokalizacji, którymi można nacieszyć oko. Moim zdaniem warto sięgnąć po tą grę na Epic Games Store, zwłaszcza że jest dostępna za darmo do jutra.

Insurmountable

Źródło: Steam

Wysokie góry, niebezpieczna wspinaczka I proceduralnie generowana mapa. Brzmi jak wyzwanie! Gra Insurmountable jest survivalem w stylu rouglike z paroma ciekawymi rozwiązaniami, które mogą zainteresować fanów tego gatunku. Wcielając się w alpinistę, musimy jak najostrożniej stawiać kolejne kroki i dbać o nasze zdrowie, aby dotrzeć do celu podróży. Jak na formę rouglike przystało, mamy do czynienia z permanentną śmiercią, trzeba więc sporo się napocić, aby nie zginąć na szlaku i bezpiecznie wrócić do bazy.

gra na Epic Games Store - Insurmountable, dochodzenie do szczytu góry
Źródło: Steam

Na początku rozgrywki mamy do wyboru trzy rodzaje postaci: Poszukiwacza przygód, Naukowca i Dziennikarza. Każda z nich ma wyjątkowe umiejętności, które można wykorzystywać podczas wyprawy. Na start dostajemy wyposażenie, takie jak rękawiczki czy namiot na wypadek kryzysowych sytuacji. Podczas wędrówki obieramy optymalną trasę, aby nie nadwyrężyć poziomu zdrowia czy trzeźwości umysłu. Planowanie trasy ma duże znaczenie, ponieważ każdy krok może spowodować niebezpieczne konsekwencje dla naszego bohatera.

Ogromna ilość czynników wpływających na rozgrywkę oraz przejrzysta oprawa sprawiają, że gra jest dosyć ciekawa. Dotarcie na szczyt nie jest łatwe, jednak zdobycie go po trudnej wyprawie daje sporą satysfakcję.

XCOM 2

Inwazja kosmitów to temat, który przewija się od dawna w popkulturze. Najazd obcych wywołuje swego rodzaju niepokój i jest inspiracją dla wielu dzieł science-fiction, takich jak filmy, książki, czy właśnie gry. XCOM2 to pozycja, w której zmierzymy się z ponurą wizją przejęcia władzy przez istoty pozaziemskie. Akcja toczy się 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części wydanej w 2012. Opanowanie Ziemii doszło do skutku nie przez brutalną inwazję, ale dzięki wprowadzeniu totalitarnego aparatu opresji. Podczas rozgrywki musimy nie tylko walczyć z kosmitami, ale także sprawnie dowodzić oddziałami i uświadamiać mieszkańcom prawdziwe zamiary agresora. Wielopłaszczyznowa akcja zapewnia dużo emocji i wymaga skupienia.

 XCOM2, starcie z obcym
Źródło: Steam

Darmowe Gry na Epic Games Store — świetny zestaw tytułów!

Jak widać, w tym tygodniu mamy do wyboru wiele naprawdę dobrych pozycji w bardzo przystępnej cenie 0 zł. Myślę, że szczególnie wartymi polecenia są tytuły Vanishing of Ethan Carter oraz XCOM 2.


Podobne wpisy