Ten rok jest zaskakujący, jeśli chodzi ilość obiecujących tytułów. Mieliśmy już sporo interesujących propozycji w ubiegłych miesiącach. Na co czekamy teraz? Oto ciekawe premiery gier w kwietniu, na które warto czekać. Możliwości wyboru jest wiele! Nie zabraknie strategii czy przygodówek z elementami akcji.

Chinatown Detective Agency

 • Data premiery: 7 kwietnia
 • Platformy: PC, Xbox One, Nintendo Switch
 • Producent: General Interactive

Już jutro będziemy mogli się cieszyć wyjątkową przygodówką typu „point & click” w stylu cybernoir. Tematyka gry oscyluje wokół detektywistycznego świata przepełnionego tajemniczymi sprawami i badaniem nieoczywistych tropów.  Jeśli lubicie pogoń za rozwiązywaniem zagadek rozrzuconych po całym świecie, ta gra może wam się spodobać. Pixelowa grafika jest zrobiona w przyjemnym klimacie i wydaje się, że będziemy mogli liczyć na ciekawie spędzony czas wśród licznych dowodów zbrodni i niebezpiecznych elementów. O Chinatown Detective Agency pisaliśmy już w jednym z poprzednich artykułów.

The House of the Dead: Remake

 • Data premiery: 7 kwietnia
 • Platformy: Nintendo Switch
 • Producent: MegaPixel Studio S.A.

Zmodernizowana odsłona znanego cyklu gier typu rail shooter. Popularny w latach 90.tych typ gier przeszedł do dzisiaj wiele przemian i nadal ma licznych zwolenników. Głównym założeniem jeśli chodzi o ich mechanikę, jest to, że gracz nie ma wpływu na bohatera, może jedynie sterować celownikiem, aby jak najskuteczniej pokonywać wrogów.

Nowa wersja The House of the Death bazuje na pierwotnej historii, opowiadającej o losach agentów Thomasa Rogana i G, którzy zmagają się z tajemniczymi zaginięciami mieszkańców i walczą z hordami zombie. Tytuł od początku charakteryzował się dużą dynamiką i możemy się spodziewać podobnej rozgrywki w uaktualnionej grafice i ulepszonemu sterowaniu. Więcej na temat tej pozycji przeczytacie TU.

Crimesight

 • Data premiery: 14 kwietnia
 • Platformy: PC
 • Producent: Konami

Crimesight startuje na PC i będzie dostępny niedługo na platformie Steam. Gra ma bardzo obiecującą i ciekawą koncepcję, podobną trochę do formuły użytej w Among Us. Jest to symulator PVP z elementami akcji, w którą zagramy w maksymalnie cztery osoby.

Tłem wydarzeń jest stosunkowo niedaleka przyszłość, w której zastosowana technologia informatyczna zmniejsza przestępczość o 90%. AI „Sherlock” został stworzony do szczególnych i trudnych przypadków zbrodni. Jak to jednak zwykle bywa, pojawiają się problemy i do gry o ludzkość wchodzi także „Moriarty” i „Irene” – sztuczna inteligencja, która chce zniweczyć plany chronienia społeczeństwa przed występkiem.

W Crimesight naszą bronią nie będzie szybko oddany strzał z pistoletu a spryt i umiejętność logicznego myślenia. Plansza wypełniona jest awatarami, które podobnie jak my spacerują sobie w najlepsze. Jednym z nich jest potencjalny „cel” a drugim „morderca”. Wykonujemy zadania przypisane do każdej rundy i musimy reagować na nieprzewidywalne zwroty akcji. Gracze po stronie złej sztucznej inteligencji mają za zadanie dopiąć swego i zlikwidować ofiarę, natomiast ci po stronie „Sherloka” będą musieli powstrzymać tragiczny bieg wydarzeń i zdemaskować przestępcę.

Premiery gier w kwietniu - rozgrywka w Crimesight
źródło: Steam

The Iron Oath

 • Data premiery: 19 kwietnia (wczesny dostęp)
 • Platformy: PC
 • Producent: Curious Panda Games

Nie zabraknie w tym miesiącu także czegoś dla miłośników strategicznych RPG osadzonych w mrocznym świecie fantasy. The Iron Oath jest grą niezależną, gdzie akcja toczy się w turach. Na platformie Steam pojawi się na razie we wczesnym dostępie.

Czego możemy się spodziewać? Z całą pewnością będziemy mieli możliwość eksploracji dużej mapy podzielonej na siedem rejonów. Jako dowódca armii do wynajęcia musimy zadbać o swoją renomę i liczebność. W trakcie wędrówki nieznanymi ścieżkami napotkamy wiele niebezpieczeństw, ale i okazji do wzmocnienia naszej pozycji. Odpowiednie zarządzanie grupą wojowników i dobieranie misji do wykonania będzie kluczem do sukcesu.

Najciekawszym aspektem tego tytułu wydaje się duża zmienność otoczenia i dynamika przemian dotykająca zarówno nasz zespół jak i całe królestwo. Nasi żołnierze, magowie i łotrzy będą się starzeć, dlatego trzeba stale trzymać rękę na pulsie. Wiele miast upada, inne tworzą się lub odbudowują po bitwach, a nasza polityka musi być dostosowana do wszelkich zawirowań. Każda zła decyzja może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niebezpieczne może być zarówno słabe zarządzanie finansami, jak i przecenienie możliwości drużyny w obliczu walki z wrogami i pułapkami czyhającymi w zakamarkach mapy.

MotoGP 22

 • Data premiery: 21 kwietnia
 • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X, Nintendo Switch, PS4, PS5
 • Producent: Milestone

Zapowiedź kolejnej odsłony symulatora wyścigów motocyklowych od Milestone ukazuje dynamiczną rozgrywkę i dokładniejsze odwzorowanie detali, jeśli chodzi o grafikę. Czy jednak MotoGP 22 może zaskoczyć graczy czymś nowym? Czy nie jest to odgrzewany kotlet, trochę jak kolejne części FIFA? Na szczęście w tym przypadku wraz z zakupem tego tytułu nie powinniśmy się rozczarować.

Twórcy zadbali o kolejne funkcje, które zdają się być przełomowe dla tego cyklu. Najważniejszą z nich ma być tryb multiplayer, w który zagramy online. Poza tym kwestia rozwijania kariery w single-player zostanie pogłębiona i dopracowana. Dostaniemy także tryb jednego wyścigu. Jeżeli chodzi o grafikę, dopracowano wygląd zawodników i powierzchni torów oraz fizykę opon. Ulepszona zostanie także mechanika samej jazdy. Możemy spodziewać się też nieco lepszego i bardziej intuicyjnego prowadzenia motocyklu, dzięki czemu nasze umiejętności sterowania powinny w większym stopniu przekładać się na efekty i zwycięstwa w turach.

Premiery gier w kwietniu - rozgrywka w MotoGP 22 - motocykle
źródło: Steam

The Serpent Rogue

 • Data premiery: 26 kwietnia
 • Platformy: PC
 • Producent: Sengi Games

Pod koniec kwietnia odbędzie się premiera intrygującej przygodowej gry akcji. Będzie ona dostępna na PC za pośrednictwem Steam. Wcielamy się w niej w alchemika, który ma za zadanie zahamować rozwój tajemniczej zarazy i ocalić fantastyczny świat pełen drapieżnych bestii. Podobnie jak w prawdziwym życiu, jedynym sposobem na zażegnanie plagi wydaje się być znalezienie odpowiedniej receptury o właściwościach mogących zapobiec niebezpieczeństwu.

Aby okryć miksturę, która ocali innych, będziemy przemierzać rozmaite lokalizacje, poznając historię i charakterystykę zarazy oraz szukając surowców potrzebnych do sporządzenia różnych eliksirów. Niektóre z nich mają moc zmieniania nas w bestie, inne pozwalają na oswajanie stworów. Zdobyte podczas eksploracji informacje pomogą nam też w tworzeniu skutecznego uzbrojenia oraz znajdowaniu pokarmu. Gra wydaje się interesującą propozycją do zrelaksowania się przy komputerze dzięki dużym możliwościom eksperymentowania w bogatym w zasoby świecie.

King Arthur: Knight’s Tale

 • Data premiery: 26 kwietnia
 • Platformy: PC
 • Producent: Neocore Games

Legendy arturiańskie zazwyczaj przedstawiają losy bohaterów od strony samego króla Artura i rycerzy Okrągłego Stołu. Twórcy tej pozycji postanowili odwrócić narrację i ukazać historię od strony Mordreda, który zamierza pokonać złego władcę Avalonu i przejąć kontrolę nad królestwem. Cała gra opiera się na strategicznych decyzjach oraz wyborze pomiędzy byciem dobrym przywódcą a tyranem.

Podstawą rozgrywki będzie klasyczna walka w turach. Liczy się zarówno odpowiednie zarządzanie zamkiem jak i drużyną, od którego zależy powodzenie misji. Gra ma parę mankamentów jeśli chodzi o detale, jednak mroczny klimat zachęca do spróbowania swoich sił w walce w legendarnym świecie rycerzy i zamków.

Premiery gier w kwietniu - rozgrywka w King Arthur: Knight’s Tale - bitwa
źródło: Steam

Kaiju Wars

 • Data premiery: 28 kwietnia
 • Platformy: PC
 • Producent: Foolish Mortals

Tym razem przenosimy się do świata gigantycznych monstrów wywołujących panikę na ulicach miast w pixelowej grafice 2D i widoku izometrycznym. Ta strategia turowa polega na pokonaniu w walkach pięciu gigantycznych potworów — Kaiju, które niszczą świat. Mamy do dyspozycji wiele przedmiotów, które znajdziemy na ulicy. Tutaj broń osobista nie wystarczy. W ruch muszą więc pójść czołgi, mechy czy myśliwce, które wysyłamy do walki z wrogiem.

Umiejętne dostosowanie sił, ich rozwój i użycie w odpowiednim czasie zapewni nam zwycięstwo z kreaturami, które mają różne umiejętności i systematycznie rosną w siłę. Do dyspozycji mamy możliwość gry w trybie kampanii fabularnej bądź lokalny tryb multiplayer, gdzie jeden z graczy może wcielić się w Kaiju. Oprócz tego dodano także możliwość tworzenia własnych map i scenariuszy, aby urozmaicić rozgrywkę. Dla miłośników oldschoolu może być to ciekawa propozycja.

Rok pełen interesujących możliwości

Jak widać mamy do wyboru sporo ciekawych propozycji jeśli chodzi o premiery gier w kwietniu. W tym miesiącu doczekaliśmy się już paru ciekawych tytułów. Pisaliśmy już o grze LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów, która w krótkim czasie zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji. Tempo rośnie i mamy w tym roku sporo nowych i obiecujących pozycji do wyboru. Nic tylko grać!


Podobne wpisy