Chinatown Detective Agency swoją premierę będzie mieć 7.04.2022. Jest to przygodówka z gatunku cybernoir z mechaniką opierającą się na systemie point-and-click. Łączy w sobie grafikę retro w stylu pixel art oraz wykorzystanie nowych technologii. Za produkcję odpowiada studio General Interactive Co. Tytuł pojawi się na PC, konsole Xbox One oraz Nintendo Switch.

Chinatown Detective Agency

Poznaj historię Amiry Darmy

W Chinatown Detective Agency wcielamy się w Amirę Darmę. Amira niegdyś należała do policji, ale teraz w pełni oddała się pracy detektywa po otwarciu swojego biura. W 2037 gospodarka światowa wisi na włosku, a Singapur wydaje się ostatnim względnie stabilnym miejscem. To właśnie tutaj, Amira zaczyna pracę jako prywatny detektyw. Musi rozsądnie zarządzać zarówno swoim czasem, jak i pieniędzmi, aby nie zbankrutować. Każda nasza decyzja ma realny wpływ na historię i los głównej bohaterki. Amira nie jest robotem, więc musi mieć czas na odpoczynek i regenerację. W innym wypadku, wycieńczona nie będzie w stanie wykonywać swojej pracy. Ponad to, musimy pilnować jej finansów, aby nie została bez grosza przy duszy. 

Premiera kwiecień 2022

Chinatown Detective Agency — naprawdę stań się detektywem

W czasie przeprowadzanych śledztw, konieczne będzie poszukiwanie informacji w prawdziwym świecie. Przypadki, których rozwiązania podejmuje się Amira wymagają sprytu i dobrej intuicji. Czasami, jak podkreślają twórcy, trzeba będzie szukać odpowiedzi na stawianie przez Chinatown Detective Agency pytania poza samą grą. Dzięki temu gracz nie tylko wciela się w detektywa, ale niejako się nim staje. Gra zabierze nas w różnorodne lokacje. Nie tylko zwiedzimy Singapur jeżdżąc metrem, ale również polecimy samolotem do odległych miast, takich jak  Londyn, Seattle, Osaka, Kuala Lumpur, Toronto, Rio de Janeiro oraz Dubaj. Musimy mieć jednak na uwadze, że Amira nie teleportuje się z punktu A do punktu B w mgnieniu oka. Podróże samolotem zajmują od kilku do kilkunastu godzin. Na rozwiązanie śledztwa nie mamy nieskończoności, dlatego musimy mądrze zarządzać czasem i nie szastać nim na prawo i lewo. 


Podobne wpisy