Już od przeszło dwóch lat gracze śledzą losy powstającego symulatora życia Paralives, który w przyszłości będzie do kupienia na platformie Steam na PC oraz Mac. Jest to gra indie autorstwa Alexa Masse. Będziemy mogli tworzyć w niej swoje postacie, budować im domy i kierować ich życiem. Po opublikowaniu pierwszych filmów, prezentujących urywki z trybu budowania oraz bardzo prowizorycznego kolorowania fryzur, w sieci pojawiły się głosy, że Paralives będzie konkurencją dla kultowego cyklu The Sims od EA, a nawet, że przebije niepodważalny klasyk, który od 22 lat gości na komputerach graczy na całym świecie. Na początku 2020 pojawił się u nas wpis dotyczący Paralives. Jak dużo zmieniło się od tamtego czasu?

Tryb budowania 

Choć jest to bardzo wstępna wersja, widać tu wiele kluczowych opcji, za którymi tęsknią gracze The Sims. Między innymi jest to brak siatki i owszem, w The Sims również można ją wyłączyć i stawiać obiekty niezależnie od niej. Natomiast czego nie można robić, to stawianie ścian i fundamentów w miejscach i w sposób, w jaki gra tego nie przewiduje. W Paralives jest to jak najbardziej możliwe. Możemy nie tylko wybudować dom w absolutnie dowolnym miejscu, ale również stawiać ściany pod dowolnym kątem, a nawet robić je zaokrąglone. Okna są zaprojektowane tak, by dowolnie przekształcać; wydłużać, zwężać, skracać, cokolwiek nam przyjdzie do głowy. Budowanie w Paralives wydaje się bardzo intuicyjne i plastyczne.

Urządzanie wnętrz w Paralives

Koło kolorów — coś, za czym tęsknią wszyscy gracze The Sims 4. Możemy dowolnie przemalowywać meble i dekoracje, nie będąc uzależnionymi od wizji twórców. Co więcej, podobnie jak okna, możemy przekształcać meble. Na każde wydłużenie czy podwyższenie przygotowana jest gra i w przyszłości ma nie być problemu z funkcjonowaniem postaci w interakcjach z niestandardowymi obiektami. 

Tworzenie postaci w Paralives

W Paralives, podobnie jak w The Sims 4, możemy bardzo precyzyjnie modyfikować ciała postaci. Jednakże w Paralives możemy robić to w sposób jeszcze bardziej szczegółowy, a nawet mamy opcję zmieniać ich wzrost. Gdy tworzymy kilkuosobową rodzinę i chcemy zmienić czyjś wzrost, na ekranie wyświetla się znacznik informujący o wzroście pozostałych domowników. Oczywiście mamy wpływ na kolory czy tekstury ubrań. Grafika jest utrzymana w rysunkowym, ponadczasowym stylu i od czasu prezentacji z 2020 roku znacznie udoskonaliła się.  

Paralives

Tryb życia

Na ten temat dalej nie wiadomo zbyt wiele, ale w związku z dynamicznym rozwojem Paralives, prawdopodobnie wkrótce dowiemy się więcej. Pewne jest, że Parafolks będą odczuwać emocje i mieć swoje nastroje. Co więcej, twórcy Paralives już stworzyli kilka postaci, będącymi twarzami serii: Maggie, Marvina, Sebastiana oraz jego córkę, Eli. Krążą pogłoski, że trzeba będzie robić zakupy i kupować konkretne składniki, aby następnie z nich gotować posiłki. Jeśli jesteście zainteresowani, co jakiś czas na Twitterze Paralives wstawiane są burze mózgów. Podczas nicg można wziąć udział w głosowaniu i mieć pewien wpływ na to, co pojawi się w rozgrywce Paralives.  


Podobne wpisy