12 Minutes

12 Minutes jest niezależną przygodówką utrzymaną w konwencji thrillera. Głównym bohaterem jest młody mężczyzna, który jak codzień wraca z pracy do domu, do żony. Spokojny wieczór nieoczekiwanie zmienia się w masakrę. Do domu wpada policjant i morduje żonę głównego bohatera. Wtedy czas cofa się, a mężczyzna zostaje uwięziony w pętli, czego jest w pełni świadomy. Musi zrobić wszystko, by uratować kobietę i nie dopuścić do jej oraz do swojej śmierci. Gracz dostaje możliwość zarówno wyprobowania wielu sekwencji, jak i odkrycia ich konsekwencji. Ma nie tylko opcję swobodnego poruszania się po mieszkaniu, w którym dzieje się akcja, ale również wchodzenia w interakcje z rozmaitymi przedmiotami. Czasami irytująca okazuje się konieczność obejrzenia i słuchania kilka razy tych samych kwestii, w celu odnalezienia sposobu na ruszenie dalej z fabułą. Nie mniej jednak historia jest wciągająca i zasługuje na uwagę. Postaciom głosu użyczyli aktorzy: James McAvoy, Daisy Ridley i Willem Dafoe

12 minutes

Martha is Dead — gra na granicy thrillera i horroru

Za ten thriller psychologiczny odpowiada włoskie studio LKA. Podobnie jak 12 minutes, jest tytułem niezależnym. Przenosimy się do Toskanii, do roku 1944, gdy konflikt zbrojny przybiera na sile. Wcielamy się w siostrę bliźniaczkę zamordowanej Marthy, córkę niemieckiego żołnierza, Giulię. Po odnalezieniu zbezczeszczonych zwłok siostry, dziewczyna musi poradzić sobie z traumą i narastającym lękiem. Ponieważ Giulia od zawsze cieszyła się gorszą opinią niż jej siostra, wykorzystuje okazję i wchodzi w rolę głuchej Marthy. Mechanika opiera się na point-and-klick oraz na eksploracji lokacji. Produkcja zawiera polskie napisy, a jej przejście zajmuje około 7 godzin. Nie jest to gra dla ludzi o słabych nerwach. Niektóre sceny okazały się tak makabryczne, że trzeba było je ocenzurować.

Martha is dead

Still Life

Z cyklu „stare, ale jare”. Gra detektywistyczna z elementami thrilleru od Microids została wydana w 2005 roku. Wcielamy się w dwie postacie: Victorię McPherson, młodą agentkę FBI oraz jej dziadka, który niegdyś wykonywał ten sam zawód co wnuczka. W Chicago dochodzi do pięciu makabrycznych zbrodni, których sprawca nie może pozostać bezkarny. Podobna sprawa miała miejsce w 1929 roku w Pradze, której przyglądał się dziadek głównej bohaterki. Niestety, z uruchomieniem gry na nowych urządzeniach mogą być pewne problemy. Jest to tytuł, który zdecydowanie zasługuje na swój remaster i mamy nadzieję, że kiedyś go otrzyma. 

Still Life thriller

Podobne wpisy