In Nightmare to gra Indie w klimacie horroru. Dzisiaj, 29.03.2022 ma ona swoją premierę na konsole PlayStation 5 oraz PlayStation 4. Co więcej, za produkcję odpowiada Magic Fish Studio. Głównym bohaterem jest mały chłopiec przemierzający świat koszmarów sennych wraz ze swoją kompanką. Brzmi znajomo? Zaraz po ukazaniu się zwiastuna, gracze zwrócili uwagę, że gra łudząco przypomina Little Nightmares, którego sequel ukazał się w 2021. 

Fabuła In Nightmare

W In Nightmare wcielamy się w chłopca ciężko doświadczonego przez los. Jego życie dopiero się zaczyna, a on już zaznał bólu związanego z rozbiciem jego rodziny. Nie mogąc znieść codzienności zapada on w sen tak głęboki, że nie może się z niego wybudzić. Zostaje uwięziony w krainie koszmarów, w którym jedyną otuchą jest dla niego dobry duszek, nieopuszczający go na krok. By uciec od strasznych kreatur, chłopiec musi zebrać się w sobie, pokonać swoje lęki i stawić czoła nawarstwiającym się traumom. 

In Nightmare

Tylko na konsole

Podobnie jak w Ikai, nie możemy walczyć z wrogami. Aby ujść z życiem, musimy pozostać niezauważeni, toteż gra kładzie duży nacisk na mechanikę skradanek. Dodatkowo nie tylko monstra staną nam na drodze w krainie złych snów. Nie raz przyjdzie się nam zmierzyć z neutralizacją pułapek, lub rozwiązywaniem zagadek. Na szczęście nasz towarzysz zawsze jest gotowy i chętny do pomocy. Niestety gra dostępna będzie tylko na konsole PlayStation. Obecnie kosztuje 89,00 zł. Gracze w najbliższych dniach przekonają się, czy podobieństwo do Little Nighmares jest aż tak uderzające, jak było w momencie zapowiedzenia gry.


Podobne wpisy