To będzie pierwsza taka gra osadzona w uniwersum Harrego Pottera stworzonego przez J.K. Rowling. Hogwart Legacy zaprezentowano w ramach State of Play marzec 2022. Jest to produkcja z gatunku RPG, w którym poruszamy się po otwartym świecie. Wcielamy się w czarodzieja lub czarodziejkę, który/a w XIX spełnia swoje marzenie i trafia do kultowej szkoły magii — Hogwartu. Za grę odpowiada studio Avalanche Software we współpracy z Portkey Games i Warner Bros. Interactive Entertainment. 

Fabuła Hogwart Legacy

Fabuła osadzona jest w Hogwarcie, szkole magii. Wcielamy się w młodego ucznia, który właśnie zaczyna naukę w prestiżowej placówce. Jednakże krótko możemy cieszyć się spokojną, szkolną codziennością. Nagle trafiamy w sam środek niebezpiecznych starć z mrocznymi czarodziejami. Musimy wykorzystać swoje umiejętności i zdobywać sojuszników, by zatrzymać nadciągającą katastrofę. Akcja toczy się wiele lat przed wydarzeniami przedstawionymi w książkach i filmach o Harrym Potterze, toteż nie spotkamy tu większości znanych nam postaci. Nie mniej jednak znajdzie się tu kilka bohaterów, których z pewnością rozpoznają fani niezwykle popularnego cyklu. 

Hogwart Legacy

Rozgrywka

Hogwart Legacy oferuje graczom otwarty świat, widziany z perspektywy TPP. Do zbadania czekają na nas lokacje takie, jak: Hogwart, Hogsmeade, Zakazany Las oraz otaczające je tereny. Ponieważ obszary te są rozległe, wygodne okazać się może korzystanie z latającej miotły, zamiast przemieszczania się pieszo. Ponieważ to gra RPG, decyzje gracza będą mieć realny wpływ na przebieg rozgrywki. Ucząc się zaklęć oraz magicznych zdolności, możemy stać się pełnokrwistym czarodziejem. Co więcej, na drodze staną nam liczni, interesujący oponenci, do pokonania których przyda nam się nabyta w Hogwarcie wiedza. Możemy zadecydować o wyglądzie praz płci naszej postaci. Wraz z rozwojem bohatera, możliwe stanie się ważenie potężniejszych eliksirów. 

Dziedzictwo Hogwartu 2022

Dziedzictwo Hogwartu — kiedy przeniesiemy się do szkoły magii?

Niestety, dalej nie znamy dokładnej daty premiery, aczkolwiek możemy spodziewać się jej jeszcze w 2022. Dziedzictwo Hogwartu może poszczycić się estetyczną, dopracowaną oprawą graficzną oraz płynnymi animacjami. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy nie zmarnują potencjału tej gry i nie zniszczą jej mikropłatnościami, które ostatnimi czasy są wręcz plagą na rynku gier komputerowych, jak to było choćby w przypadku Babylon’s Fall.


Podobne wpisy