Dzisiaj, 25.03.2022, swoją premierę ma długo wyczekiwany Kirby and the Forgotten Land! Jest to pierwsza odsłona przygód różowego kulko-stworka wydana w całości w 3D. Czy najnowsza produkcja na Nintendo Switch okaże się kolejnym, wielkim sukcesem? Wszystko wskazuje na to, że tak. Jeśli jednak nie wiecie, czy gra przypadnie Wam do gustu, w eShopie Nintendo dostępne jest jej darmowe demo.

Kirby and the Forgotten Land

Fabuła

Platformówka przedstawia świat pełen ruin po dawnej cywilizacji. Tytułowy Kirby odkrywa, że w opustoszałej krainie porwani zostali jego sojusznicy, tak zwani Waddle Dees. Puszysta kulka-odkurzacz wie, że nie ma czasu do stracenia i natychmiast rusza swoim przyjaciołom na ratunek.

Kirby Nintendo

Kirby and The Forgotten Land — nowa mechanika

Określenie Kirbiego odkurzaczem jest bardziej adekwatne niż kiedykolwiek wcześniej. Nasz różowy kulek do dziś nie tylko umie wciągać swoich przeciwników, ale również przedmioty. Łączenie się różnorodnymi sprzętami skutkuje wieloma, dodatkowymi zdolnościami. Dla przykładu: scalenie z wiatrakiem pozwala na dmuchanie powietrzem. W ten sposób gra otwiera przed graczem nowe sposoby radzenia sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi świat Kirbiego. Co więcej, Kirby potrafi kopiować umiejętności swoich oponentów.

Czy gra okaże się sukcesem?

Kirby and The Forgotten Land pozwala na grę w trybie kooperacji dla dwóch osób. Drugi gracz wciela się wtedy w małego pomocnika Kirbiego, który charakteryzuje się swoimi, indywidualnymi cechami. Przejście głównego wątku fabularnego zajmować powinno około 8 godzin, a ze wszystkimi aktywnościami pobocznymi nawet dwa razy tyle. Najbliższe dni okażą się decydujące: czy nowy Kirby podbije serca graczy, czy przyniesie zawód?


Podobne wpisy