Babylon’s Fall ukazało się 3 marca 2022 na PC oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Jest to sieciowa gra RPG stworzona przez studio PlatinumGames. Kooperacyjna produkcja fantasy z rozbudowanym systemem walk brzmi całkiem dobrze, prawda? Skąd w takim razie wzięło się wielkie niezadowolenie graczy? Na początku warto zaznaczyć, że na Steam gra kosztuje 299,00 zł, a edycja deluxe 469,00 zł.

Babylon’s Fall

Fabuła

Odkąd Babilończycy polegli, wierza Ziggurat jest jedynym świadectwem ich dawnej potęgi. Nowe imperium przybyło, by splądrować jej ruiny z legendarnych kosztowności. Nadzieją na powodzenie misji są Sentinelowie. Wbrew ich woli zostało im wszczepione urządzenie zwane „Trumną Gideona”. Tylko jego moce są w stanie uwolnić prawdziwy potencjał wojowników i zdobyć skarby wierzy. 

Premiera Babylon’s Fall

Babylon’s Fall oszukało graczy

Gdy gra się ukazała, jednocześnie grało w nią najwięcej 600 osób, czyli ekstremalnie mało, biorąc pod uwagę, że Babylon’s Fall nastawia się na multiplayer online. Dużym minusem jest rozgrywka oparta na systemie Battle Pass i mikropłatnościach. Mikropłatności nie są niczym dziwnym przy produkcjach tańszych lub darmowych. W droższych grach są one zrozumiałe, gdy dotyczą dodatkowych „gadżetów”, które w żaden sposób nie wpływają na rozgrywkę. Dobrym przykładem takich gadżetów są bonusowe opcje personalizacji postaci w Assassin’s Creed Valhalla, takie jak tatuaże. Ale gra za prawie 300,00 zł, która bez wydawania kolejnych, niemałych pieniędzy jest niemal niegrywalnym tworem à la freemium? To niestety nieśmieszny żart. To tak, jakbyście musieli kupić demo aplikacji za 60 USD, a następnie wykupić jej pełną wersję za prawie drugie tyle. Trudno się dziwić, że gracze poczuli się oszukani.

Babylon’s Fall

Pierwsze duże rozczarowanie 2022

Niestety, Babylon’s Fall ma duże wymagania, a nie daje nic w zamian. Grafika jest niedopracowana, a wręcz sprawia wrażenie robionej na szybko. Co więcej, optymalizacja gry pozostawia wiele do życzenia. Sama fabuła z jednej strony zapowiadała się ciekawie, jednak z drugiej strony nie jest angażująca. Mechanika walk jeszcze jako tako poprawia ogólne wrażenie, ale mimo to, Babylon’s Fall nie jest grą wartą uwagi. Jest za to solidnym kandydatem do największych porażek 2022.


Podobne wpisy