Tak, to prawda. Rockstar Games na swojej stronie potwierdziło, że trwają prace nad kolejną odsłoną serii gier Grand Theft Auto! Studio póki co nie zdradza za wiele, ale zapewnia, że gdy tylko będą gotowi podzielą się z fanami nowymi szczegółami. Na oficjalnej stronie możemy przeczytać:

Przez to jak niebywale długo GTA V jest już z nami, wiele z Was pytało o nową część serii Grand Theft Auto, jesteśmy tego świadomi. Z każdym kolejnym projektem naszym celem jest mierzenie coraz dalej, ponad to, co do tej pory osiągnęliśmy — i teraz mamy przyjemność ogłosić, że czynne prace nad kolejną odsłoną GTA są w toku. Nie możemy się doczekać, że będziemy mogli podzielić się z Wami większymi szczegółami (…)
GTA VI

Kiedy premiera?

GTA V swoją premierę miało we wrześniu 2013 roku, czyli prawie 9 lat temu. A od około 6 lat krążą plotki i spekulacje na temat powstania części szóstej. Na dzień dzisiejszy wiemy, że kolejna odsłona jest już w stanie zaawansowanych prac, ale dalej nie znamy daty premiery. Nieoficjalne źródła szacują, że może ona mieć miejsce na przełomie 2023 i 2024. Jednak na potwierdzenie tej informacji musimy jeszcze zaczekać.

GTA The Trilogy

Grand Theft Auto VI miało wyjść w 2021

Swego czasu krążyły pogłoski, że doczekamy się kolejnej części GTA w 2021. Plotki nie okazały się zupełnie nietrafione, choć w minionym roku nie doczekaliśmy się szóstej odsłony. W 2021, z okazji dwudziestej rocznicy powstania serii GTA, Rockstar Games wypuściło na rynek odnowioną wersję trzech części kultowej sagi: Grand Theft Auto: Vice City, Grand Theft Auto: San Andreas oraz Grand Theft Auto III. Mimo dużych oczekiwań Grand Theft Auto: The Trilogy nie odniosło sukcesu. Odnowiona gra zawierała dużo błędów, które gracze z zawodem musieli wytknąć twórcom. Czy niedopracowany stan GTA: The Trilogy był spowodowany trwającymi pracami nad GTA VI? Teraz wydaje się to całkiem prawdopodobnym wyjaśnieniem.

GTA V

GTA VI o czym będzie?

Póki co nic nie wiemy o zarysie fabularnym ani o czasach, w jakich ma toczyć się akcja GTA VI. Fani spekulują, że twórcy mogą wcale nie skupiać się na teraźniejszości, jak w GTA V, a zabrać nas do lat 70′ lub 80′. Możemy liczyć, że w VI części również będziemy sterować kilkoma postaciami tak, jak w poprzedniej odsłonie. Prawdopodobne jest również to, że rozgrywka zostanie urealistyczniona. Nie jest to jednak pewne, a nam nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne informacje od Rockstar Games.


Podobne wpisy