Już 18 stycznia na platformę Steam zawita wczesny dostęp do Blacksmith Legends, strategicznej gry RPG, w której wcielimy się w młodego kowala stawiającego pierwsze kroki w swoim fachu.

Powrót do korzeni

Gra spod szyldów Rockgame i VBM Gaming Ltd jest utrzymana w bardzo klasycznym stylu, który na pewno przypadnie do gustu niejednemu miłośnikowi strategicznych RPG-ów. Średniowieczny klimat oraz obecność dziwnych stworzeń rodem z pradawnych legend dodatkowo zachęca do sięgnięcia po tę pozycję. Dla wielu dużym plusem będzie też dostępność polskiej wersji językowej.

Źródło: Blacksmith Legends

Jak to jest być kowalem swojego losu?

Każdy jest w czymś dobry, jeden hoduje marchew, nasz główny bohater wykuwa dzieła sztuki. Jako młodzieniec, który odziedzicza niewielki warsztat kowalski po rodzicach, startujemy praktycznie od zera. Stawiamy piec i rozpoczynamy podbój lokalnego rynku. Zarządzanie warsztatem wymaga podejmowania wielu decyzji, które przekładają się na jego prestiż i dochody. W miarę jego rozwoju, mamy coraz większy wpływ na to, co możemy produkować oraz co dzieje się w wiosce i jaki jest jej status w królestwie.

Blacksmith Legends premiera

A gdyby tak przejąć władzę?

Nawet w najciekawszej pracy może dopaść nas monotonia, prędzej czy później. Co w tej sytuacji może zrobić nasz kowal? Na przykład próbować swoich sił u szczytu hierarchii społecznej. Wykonywane zadania i decyzje będą miały na celu przypodobanie się królowi lub spowodują nadszarpnięcie naszej dobrej reputacji. Zdecydujemy więc, czy działamy na korzyść władcy, czy też… niekoniecznie. Cóż, nie ma władzy, której nie da się obalić!

Źródło: Blacksmith Legends

Twórz niezwykłe przedmioty i walcz z potworami

Oprócz kowalstwa mamy do dyspozycji dwie dodatkowe profesje: metalurgię oraz alchemię. Dzięki nim możemy tworzyć różnorodne i coraz potężniejsze przedmioty, które wpłyną na rozwój wioski pod kątem rolnictwa, obronności i wspólnoty. Zarobimy także więcej złota. Wysyłając bohaterów na wyprawę, odkryjemy nowe miejsca oraz zmierzymy się z bandytami czy mistycznymi potworami. Kryją się one w eksplorowanych jaskiniach i zakamarkach królestwa. Dzięki temu możemy znaleźć wyjątkowe surowce i trochę się wzbogacić. Oczywiście, tylko jeśli śmiałek przeżyje i będzie zdolny powrócić z łupami.

Źródło: https://store.steampowered.com/news/app/1430750/view/5841729757613663506

Dla kogo Blacksmith Legends?

Początek 2022 wygląda obiecująco, jeśli chodzi o premiery gier i trochę nie wiadomo za co chwytać najpierw.

Zobacz, na jakie premiery czekamy w styczniu

Blacksmith Legends wydaje się ciekawą propozycją, dobrą na wieczorny odpoczynek przy herbacie, czy innym trunku.


Podobne wpisy