Tych, którzy nie przeczytali poprzednich trzech części odsyłam do nich- https://oazagraczy.pl/?p=2192 & https://oazagraczy.pl/?p=2299 & https://oazagraczy.pl/2021/04/03/krotki-przewodnik-po-przeciwnikach-w-horizon-zero-dawn-i-male-sugestie-jak-ich-pokonac-czesc-3/

Jest to kolejna część naszego poradnika dotyczącego gry Horizon Zero Dawn. W dzisiejszej części omówię pozostałe trzy maszyny, które zostały nam z podstawowej wersji gry tzn. uśmiercacza, skaziciela oraz skażone maszyny, które są szerszym działem. Jest to prawdopodobnie przedostatnia część gdyż w następnej postaram się opisać wam maszyny znajdujące się w dodatku.

Uśmiercacz

Jedna z ostatnich maszyn jakie poznajemy podczas całej gry i zdecydowanie jedna z najgorszych. Uśmiercacze nie występują w stadach, a ich jedynym towarzystwem są ludzcy wrogowie bądź maszyny innych rodzajów, które znajdują się pod władzą tychże ludzi. Tego typu oponenci nie występują naturalnie na wolności (jeśli można to tak nazwać ;)). Uśmiercacze to potężne machiny bojowe wyposażone w niezliczoną ilość śmiercionośnej broni.

Na szczęście uśmiercacz tak samo jak każda inna maszyna posiada słabe punkty. Ciała tych machin podatne są na przegrzanie i ataki elektryczne. W momencie gdy doprowadzimy do przegrzania się maszyny, naszym oczom odsłonią się pręty chłodzące oraz kratki wentylacyjne, których zniszczenie uniemożliwi maszynie chłodzenie. Brak możliwości schłodzenia się doprowadzi do szybszej utraty punktów życia.

Kolejnym elementem wywołującym spore uszkodzenia jest rdzeń, pojawiający się w momencie przepalania się maszyny. Dwa miotacze ognia widoczne na ramionach uśmiercacza stanowią potężną broń, która może stanowić dla nas nie lada problem. Warto pozbyć się tych dwóch elementów maszyny, aby nie musieć obawiać się ataków.

Wyrzutnia roju znajdująca się na grzbiecie maszyny stanowić powinna jeden z naszych pierwszych celi, ze względu na swoją łatwą dostępność, oraz to że stanowi spore utrudnienie podczas prowadzenia potyczki. Jeśli chcemy wywołać spore obrażenia u uśmiercaczy, warto zaatakować jego stabilizatory znajdujące się na odnóżach. Wyeliminowanie tych elementów powoduje upadek maszyny i jej destabilizacje. Kolejnym ważnym elementem jest wieżyczka z działkiem znajdująca się z boku maszyny. Działko to, uszkodzone powoduje spore obrażenia, a ponadto może zostać wykorzystane przez naszą protagonistkę po odstrzeleniu.

W przypadku uśmiercacza dominacja jest zupełnie niemożliwa. Mimo iż maszyna tego typu stanowiła by wspaniałego sojusznika nie da się jej zdominować.

Skaziciel

Maszyna niesamowicie szybka i zwinna. Podobnie jak uśmiercacz nie występuje on naturalnie na wolności. Te mechaniczne bestię zazwyczaj występują w pojedynkę, a ich rozmiary nie pozwalają na przeoczenie ich. Skaziciele są podwładnymi ludzi, których nie da się zaliczyć do naszych przyjaciół. Początkowo starcia z nim nie należą do łatwych, gdyż maszyna po ataku skacze w powietrze i zmienia miejsca, lecz z biegiem czasu oraz wraz z wzrostem doświadczenia pojedynki z tym typem maszyn staną się zadziwiająco łatwe.

Maszyny te podobnie jak wszystkie inne posiadają słabe punkty, których znajomość znacznie ułatwia przeprowadzanie akcji. Skaziciele są niezwykle podatne na przegrzanie, które odsłania część z ich wrażliwych organów. Przepalenie przyspiesza ponadto proces utraty życia przez oponenta. Aby doprowadzić do hipotermii należy strzelać do maszyny z strzał ognistych albo zastawić potykacz z ognistymi linami. Gdy u skazicieli dochodzi do przegrzania odsłaniają one swój rdzeń termiczny, który stanowi najwrażliwsze miejsca na ciele maszyny.

Kolejnym delikatnym elementem jest granatnik, znajdujący się po prawej stronie korpusu. Zniszczenie tego fragmentu uniemożliwi maszynie przeprowadzanie ataków granatami. Granatnik podatny jest na ranny szarpane. Trzecim i ostatnim słabym punktem skaziciela jest wyrzutnia kolców, którą znajdziecie po drugiej stronie korpusu. Zniszczenie tego elementu uniemożliwia przeprowadzanie maszynie ataków długodystansowych za pomocą wyrzuconych kolców. Wyrzutnia ta podatna jest na ataki zadające rany szarpane.

Jest to kolejna maszyna, która jest zupełnie nie podatna na dominację.

Skażone maszyny

Opisuje je dopiero tutaj, gdyż są one ściśle powiązane z skazicielami, których opis znajdziecie powyżej. Maszyny tego typu pochodzą z przeróżnych gatunków a łączy je skażenie. Występują one zazwyczaj w większych gromadach, ale zdarzają się także pojedyncze egzemplarze. Skażona może zostać każda maszyna w grze.

Tym co wyróżnia skażone maszyny od innych jest ich czerwona barwa oraz agresywne zachowanie. Dużo łatwiej jest je rozjuszyć niż te zwykłe a zabić trudniej. Słabymi punktami skażonych maszyn są te same elementy co w przypadku normalnej mechanicznej poczwary tego gatunku. Z wiadomych przyczyn bestie te odporne są zupełnie na ataki strzałami skażającymi, natomiast ogień stanowi jedną z ich największych obaw.

Ze względu na swą agresję maszyny te nieco trudniej pokonać i potrzeba na to więcej strzał niż zwykle. Te mechaniczne cwaniaczki nie podają się tak łatwo. Co to, to nie. Więc uważajcie na siebie dzielni wojownicy i wojowniczki. Maszyny czekają na każdym kroku. Do dzieła!

Zapraszamy do naszej grupy na Facebooku – LINK!

Zapraszamy do naszej grupy społeczności Horizon – LINK!


Podobne wpisy