Kiedy premiera Genesis Noir?

Genesis Noir będące grą przygodową, osadzoną w kosmosie, wyjdzie na rynek 26 marca. Grę stworzyło studio Feral Cat Den a ufundowała ją kampania Kickstartera. Produkcja otrzymała kilka nagród a jej fabuła jest nieco przewrotna i zapowiada rozrywkę. Całość produkcji utrzymano w klimacie noir a całokształtu dopełnia oprawa dźwiękowa, przygotowana przez angielski zespół Skillboard. Zespół ten odpowiadał wcześniej za muzykę do kreskówki Lasso and Comet.

Wielki Wybuch a co potem?

Wielki Wybuch czyli z angielskiego Big Bang został potraktowany tutaj bardzo dosłownie, ale o tym potem. W grze wcielimy się w No Mana, który za swój cel obiera, uratowanie swej ukochanej przed śmiercią. Jak ma umrzeć jego ukochana Miss Mass? Od strzału oczywiście. Czyż to nie przewrotne?

Miss Mass jest piękną boginią, której śmierć nadejść ma z ręki zazdrosnego Golden Boya. Ma on wystrzelić z pistoletu kulę – planetę Ziemię. Naszym zadaniem jest wkroczenie w wszechświat, jaki powstaje na skutek owego wybuchu i zniszczenie pocisku, który zmierza w stronę bogini. Świat jaki będziemy zwiedzać jest naprawdę rozległy i składa się na niego wiele elementów m. in. mgławice, fraktale, pola asteroid, czarne dziury oraz co najciekawsze kawiarenki jazzowe.

Gra daje nam szerokie pole interakcyjne z otoczeniem, na które składać się będą światy niemalże mikroskopijne oraz te ogromne, rozbudowane. We wszystkich przestrzeniach jakie odwiedzimy poznawać będziemy obcych, których poznanie może, ale nie musi dać nam wskazówki do działania. Podpowiedzi takich można szukać także podczas odkrywania jazzowych duetów albo sadzenia roślin w kosmicznym ogrodzie.

Gra daje nam także możliwość swobodnego podglądu konsekwencji jakie powstały po dokonanych przez nas wyborach. Dzięki temu możemy lepiej poznać całość fabuły i przemyśleć nasze wybory.

Kosmiczna przygoda - Genesis Noir w Oaza Graczy

Jak zawsze już zapraszam do obejrzenia krótkiego trailera

Zapraszamy do naszej grupy na Facebooku – LINK!


Podobne wpisy