Kiedy możemy spodziewać się premiery It Takes Two?

It Takes Two swoją premierę będzie mieć 26 marca 2021 na platformach takich jak PC, PS4, PS5, XSX i XONE. Za produkcję gry odpowiada niezależne studio Hazelight, które możemy znać z produkcji m. in. A Way Out. It Takes Two jest platformową grą przygodową akcji, która umożliwia granie w dwuosobowym trybie kooperacyjnym.

Bo planowali rozwód…

Grając w It Takes Two wcielamy się w dwie figurki, wykonane przez małą Rose. Figurki te dziewczynka utworzyła na wzór swoich zwaśnionych rodziców, którzy od jakiegoś czasu planują rozwód. Laleczki te powstały jako oznaka smutku i niezadowolenia małej dziewczynki z tej sytuacji. Cody i May czyli rodzice naszej małej artystki ulepieni są z gliny i wyrzeźbieni z drewna. Ich ubranka wykonano z włóczki oraz skrawków materiałów.

Niespodziewanie i zupełnie niezamierzenie umysły rodziców trafiają do nowych ciałek stworzonych przez ich córeczkę. Sytuacja ta wydaje się dla nich absurdalna a świat w jakim się znaleźli ogromny, nieznany i baśniowy. Ich przewodnikiem i tym, który da nadzieję na wyjście z tej sytuacji stanie się Dr Hakim. Dr Hakim jest zaczarowaną gadającą książką, która mogła by stać się nawet terapeutą dla niedoszłych rozwodników.

Dr Hakim daje May’i i Cody’iemu jasno do zrozumienia, że jeśli pragną odzyskać ludzką formę muszą naprawić swój związek i pokochać się na nowo.

Czy przygoda zbliży ich do siebie?

Postawieni przed tym zadaniem, małżonkowie rozpoczynają podróż przez fantastyczny świat pełen zagadek, przeszkód i niebezpieczeństw. Na ich nieszczęście okazuje się, że przez tą krainę przejść mogą tylko, jeśli zaczną współpracować. Kraina, którą będą przemierzać jest malownicza oraz pełna absurdu.

Nie zabraknie w niej ponadto zagadek logicznych i przeszkód, których pokonanie jest zupełnie niemożliwe w pojedynkę. Gama przeszkód i zagadek jest szeroka i barwna. Przyjdzie nam pokonywać przeciwników, grać w minigierki albo uczestniczyć w zawodach. Dla nas będących zaledwie małymi figurkami, świat na około może zdać się naprawdę ogromny, zwłaszcza gdy trafimy do kuchni albo innych pomieszczeń domowych. Warto pamiętać tam o unikaniu uderzeń szalonych młotków albo zwariowanych mikrofonów.

Podróżując przez rozległe krainy, natrafimy na możliwość ujeżdżania żabek oraz korzystania z rozmaitych gadżetów, które ułatwią nam przechodzenie czekających na nas wyzwań.

Gra utrzymana jest w przyjemnej żywej kolorystyce a grafika przywodzi na myśl film bądź serial animowany. Co ciekawe gra posiada darmowy dostęp dla znajomych w trybie sieciowym kooperacyjnym. Oznacza to, że mimo tego, iż jeden z graczy nie posiada tej gry na własność, może zagrać w nią po uprzednim zaproszeniu z strony przyjaciela. Ustawienie dotyczy sytuacji, gdy obydwie osoby posiadają tą samą platformę.

Wszystkich ciekawskich zapraszam do obejrzenia krótkiego wideo.

Zapraszamy do naszej grupy na Facebooku – LINK!


Podobne wpisy