Kiedy premiera spin-offu serii Twierdza?

Twierdza: Władcy wojny (ang. Stronghold: Warlords), bo o tej grze tu mowa, ukazać się ma na rynku już jutro 9 marca 2021. Jest to data po drobnym obsunięciu gdyż pierwotna premiera przewidziana była na styczeń.

Z czym zetkniemy się w tej części?

Twierdza: Władcy wojny zaniesie nas na swoim grzbiecie przez wrota czasu na Daleki Wschód do okresu III w. p. n. e.. Przyjdzie nam tam spędzić szesnaście stuleci prowadząc walki o terytorium, budując swoją armię oraz symboliczną w tej grze twierdzę. Wędrując poprzez odmęty czasu spotkamy wojowników pochodzących z cesarskich Chin, legendarnych japońskich samurai, mongolskich koczowników oraz członków plemion zamieszkujących tereny dzisiejszego Wietnamu.

Spośród tych różnorodnych szczepów budować będziemy naszą armię, która zapewni nam bezpieczeństwo oraz sławę. Wraz z piechotą oraz konnicą walczyć będą machiny oblężnicze pozwalające nam na zdobywanie wrogich fortec. Do najciekawszych z takowych maszyn należeć będzie ognista lanca, wieże oblężnicze oraz płonące woły. Największą nowością i usprawnieniem dla prowadzenia kampanii są tytułowi władcy. Jak się okaże w trakcie rozgrywki ich przydatność nie kończy się na pomocy w prowadzeniu działań wojennych.

Władcy służą nam jako namiestnicy poszczególnych obszarów. Wykreowani są tak by uosabiać trzy archetypy zachowań a każdy z nich posiada ponadto zestaw indywidualnych umiejętności. Korzystanie z takowych władców umożliwia nam wytwarzanie unikalnych rodzajów dóbr materialnych, zapewnia bonusy oraz umożliwia nam wysłanie go do walki zamiast nas samych bądź skorzystanie z podległych mu oddziałów. Możliwe jest ulepszanie władców poprzez zdobywanie specjalnych punktów z budowy budynków o charakterze politycznym.

Co oprócz wojen?

Poza licznymi wyprawami wojennymi, napadami i bitwami rozwijamy także naszą Twierdzę. Wraz z biegiem rozgrywki rozbudowujemy ją oraz stopniowo usprawniamy, poprzez stosowanie innowacyjnych technologii oraz nowych technik.

Należy pamiętać, że za wszystkimi tymi rozwiązaniami stoją rzemieślnicy, drwale, górnicy i rolnicy, których to praca zapewnia naszym jednostkom wojskowym wyżywienie. Jako władcy musimy pamiętać również o potrzebach tejże ludności, którą zatrudniamy i która żyje w obrębie naszych murów. Ważne jest by brać pod uwagę ich potrzeby ale jednocześnie wiedzieć kiedy pociągnąć ich za sakiewki i przypomnieć dla kogo pracują. Bo to przecież ich podatki zapewniają nam środki w skarbcu, kiedy akurat nie jesteśmy w trakcie kampanii wojennej.

Zainteresowanych odsyłam do dwóch zamieszczonych linków.

Zapraszamy do naszej grupy na Facebooku – LINK!


Podobne wpisy