Kiedy wskoczymy do świata starożytnej Mezopotamii z nową grą Nebuchadnezzar?

Wraz z nową grą czeskiego niezależnego studia Nepos Games przeniesiemy się w czasie do starożytnej Mezopotamii już 17 lutego. Nawiązuję ona tytułem do imienia historycznego władcy Nabuchodonozora. Nasza rozgrywka rozpoczyna się u samego początku Mezopotamii. Wędrujemy w czasie poprzez różnorodne misje od pierwszych kolonizatorów Międzyrzecza aż po upadek wielkiego dorobku Babilonu w VI w. p. n. e. przez najazd Persów za panowania Cyrusa II Wielkiego. Całość kampanii spędzimy przy akompaniamencie muzyki inspirowanej muzyką tamtej epoki.

Co nas czeka jako władców starożytnej metropolii?

W tej nowej izometrycznej grze typu city builder staniemy przed wieloma wyzwaniami. Na naszej głowie położą się losy całej kreowanej naszymi dłońmi cywilizacji. To w naszej inicjatywie pozostaje zapewnienie dobra naszych mieszkańców. Musimy dbać o to aby nasze miasto pozostawało pełne ludzi a ich potrzeby były spełnione. Wielokrotnie staniemy przed koniecznością rozwiązywania problemów oraz wykonywania postulatów kapryśnych mieszkańców. Wszystko oczywiście pilnując aspektów ekonomicznych. Aby ułatwić graczom trzymanie ręki na pulsie twórcy wykreowali uproszczony widok na najważniejsze czynniki pozwalający jednocześnie na sprawne reagowanie. Utworzyli oni ponadto zadania, które poprowadzą nas przez okres istnienia metropolii. Odpowiadają one historycznemu przebiegowi rozbudowy miasta i wlicza się w nie także stawianie monumentalnych świątyń.

Jakie możliwości sprezentowali nam twórcy studia Nepos Games?

Twórcy gry Nebuchadnezzar dali nam możliwość wyboru układu naszego miasta. To od nas zależy gdzie znajdą się pola uprawne a gdzie budynki mieszkalne bądź monumentalne zigguraty. Musimy jednakże pamiętać o tym, że aby umożliwić naszym poddanym przemieszczanie się niezbędne są ścieżki łączące ze sobą najróżniejsze elementy zabudowy. Poza możliwością stawiania świątyń możemy również w pełni zarządzać ich wyglądem. Dzięki dodanej opcji edytora budynków mamy zupełną dowolność architektoniczną. Pozostawiono nam zupełny wybór kolorystyczny jak i stylistyczny budowli.

Wolicie kreować historię czy ją odtwarzać?

Autorzy gry pozwolili na danie graczom pełni władzy. Poza tworzeniem własnych świątyń otrzymamy także możliwość kreowania własnych kampanii, misji oraz map. Staniemy się pełno prawnymi władcami starożytnej Mezopotamii.

Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia filmiku poniżej.

Zapraszamy do naszej grupy na Facebooku – LINK!


Podobne wpisy