Hellish Quart zbliża się do nas wielkimi krokami.

Hellish Quart wydawane przez polskie niezależne wydawnictwo Kubold wejdzie na rynek 16 lutego. Jest to trójwymiarowa bijatyka, w której możemy grać samotnie bądź z kimś. Możliwe jest również wybranie kampanii fabularnej oraz trybu Arcade. Spotkamy się tam z realiami Polski w okresie Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Otrzymamy możliwość wyboru postaci spośród m. in. Tatarów, Kozaków zaporoskich, husarzy czy też francuskich muszkieterów.

Na co natkniemy się w grze?

Gra wprowadzi nas do XVII-wiecznych realiów i zaskoczy nas dokładnością. Grafika jest starannie dopracowana, skupiona na detalach i na tym by jak najlepiej wprowadzić graczy w klimat tamtej epoki. Stroje postaci zachowują autentyczność dzięki temu iż zostały one wprowadzone do gry po zeskanowaniu zachowanych egzemplarzy z XVII w.. Aby uczynić wszystkie starcia realnymi twórcy posłużyli się zaawansowanymi technikami fizyki oraz odpowiednio przygotowanym animacjom. Ruchy postaci oraz style jakimi walczą wzorowane są na ruchach prawdziwych mistrzów fechtunku. Broń jaką będziemy się posługiwać pozwoli nam na stosowanie różnych styli walki i wykonywanie różnorodnych manewrów. Podczas starć z przeciwnikami liczyć się będzie nie tylko spryt i szybkość, ale również taktyka.

Sposób walki

Hellish Quart pokazuje nam realność nawet podczas starcia. Nie otrzymujemy tutaj paska z życiem a jedynie możliwość obrony bądź ataku. Jeden błędny ruch czy choćby nasza nieostrożność i rozgrywka dobiega końca. Pojedynki toczymy wiernie odwzorowaną bronią białą m. in. szablą czy rapierem. W ruch pójdą także miecze oraz inne potencjalnie niebezpieczne dzieła wybitnych zbrojmistrzów. Zaawansowana fizyka jakiej użyto w tej grze odpowiada za kalkulację obrażeń – istotne jest miejsce trafienia przeciwnika. Gdy nie atakujemy nasza postać stara się bronić automatycznie przed zadawanymi jej ciosami. My sami również możemy wykonywać bloki i uniki by uniknąć obrażeń. Gra ponadto daje nam także realność otrzymywanych ran.

Ciekawych odsyłam do zamieszczonego poniżej filmiku.

Zapraszamy do naszej grupy na Facebooku – LINK!


Podobne wpisy