Endzone od Gentlymad Studio to nowy city builder umiejscowiony w czasach postapokalipsy.

Endzone City apart

Historia zawarta w fabule mówi nam, że w 2021 roku grupa terrorystów wysadziła elektrownie nuklearną i tylko garstka dała radę ukryć się pod ziemią w obiektach zwanych “Endzones”. 150 lat później ludzkość postanowiła opuścić bezpieczną strefę i zapoczątkować kolejny rozdział w historii na powierzchni.

Endzone czerpie garściami z klasyki gatunku ale obiecują też wprowadzić wiele rozwiązań, których w tego typu produkcjach jeszcze nie uświadczyliśmy. Bardzo ważnymi czynnikami w drodze do budowy potęgi będzie otaczające nas środowisko. Będziemy mierzyć się z toksycznymi odpadami, które wedle zapowiedzi będą zmieniać swoje położenie wraz z wietrzną pogodą co będzie wymuszało od nas zmian we wcześniej zaplanowanej strategii rozbudowy.

Większość ziemi na której przyjdzie nam się osiedlać jest zniszczona więc przyjdzie nam najpierw dostosować ją choćby pod uprawę. Niezbędne więc będzie odpowiednie nawodnienie i czas. Przeszkodę mają też stanowić dzikie zwierzęta i grupy bandytów.

Szykuje się więc nam iście survivalowa potyczka, której najbliżej do polskiego Frostpunka. Pomimo, że premiera zapowiedziana jest już na wiosnę tego roku, cały czas można dołączyć do discorda i zaproponować twórcom rozwiązania.

Będziemy informować o kolejnych wzmiankach o grze a tymczasem zapraszamy na naszą grupę – Społeczność Polskich Graczy!

Warto przeczytać – LINK!


Podobne wpisy